Betoninės grindys yra patikimiausias, ekonomiškiausias ir patvariausias išlyginamasis grindų dangos sluoksnis. Ant išdžiūvusių grindų galima kloti laminatą, parketą, plyteles ar kitą pageidaujamą dangą. Grindų betonavimas atliekamas įvairių dydžių visuomeniniuose, pramoniniuose, gamybinės ir kitos paskirties objektuose, t. y. gamyklose, sandėliuose, logistikos centruose, prekyvietėse, automobilių stovėjimo aikštelėse ir kt. Klientams siūlomos įprastos grindys su deformacinėmis siūlėmis arba vadinamoji „besiūlė“ grindų danga.

Pasiruošimas

Grindų betonavimas prasideda nuo tinkamai paruošto pagrindo. Jei norite džiaugtis patikima ir patvaria grindų danga, atsakingai įvertinkite mikroklimatą ir organizacinius dangos reikalavimus. Naudojant vibro plokštę ir pilant vandenį ant grunto, galima itin gerai sutankinti pagrindą, todėl pavyksta išvengti pagrindo nusėdimo problemų.

Prieš pradėdami betonavimo darbus, iš anksto nuspręskite, kuriose patalpos vietose ir kokia danga bus naudojama. Paprastai grindų dangos skiriasi storiu, todėl klojant jas ant lygių grindų gali kilti rimtų problemų, pvz., vieno kambario grindys bus dengiamos laminatu, o kito – klojamos plytelėmis. Aukščio skirtumas gali būti naikinamas išlyginamuoju sluoksniu, tačiau šis sprendimas yra gana brangus, todėl patariama iškart betonuoti grindis su peraukštėjimais ten, kur bus naudojama kita danga. Beje, jei grindimis yra išvedžioti vamzdžiai, plokštėse būtina paruošti tinkamo dydžio griovelius.

Jei betonuojate grindis garaže, dušo kabinoje ar katilinėje, nepamirškite, kad jums bus būtinas nuolydis, vandenį kreipiantis į surinkimo trapą. Paprastai nuolydis siekia 1–2 %. Nors nuolydį formuoti galima ir klojant plyteles, vis dėlto, taupydami savo laiką ir pinigus, apie tai turėtumėte pagalvoti grindų betonavimo etape, t. y. ruošdami grindų pagrindą prie trapų, kur bus nuolydis, pagrindą nuleiskite šiek tiek žemiau.

Jei betonuojamos didesnės patalpos (t. y. didesnės nei 40 kvadratinių metrų), negalima pamiršti kompensacinių siūlių įpjovimo. Specialistai rekomenduoja įpjauti tose vietose, kur bus šildomų grindų linijos, atskiri kambariai ar pertvaros, kad grindys trūktų ne kampe.

Priežiūra

Jei norite, kad naujoji grindų danga tarnautų kiek įmanoma ilgiau, turite tinkamai ją prižiūrėti. Užbaigę betonavimo darbus, apsaugokite grindis nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei patalpos temperatūra aukšta, tris ar keturias dienas dangą laistykite vandeniu. Kelias dienas nevaikščiokite danga, be to, bent pirmąją savaitę saugokite patalpą nuo skersvėjų (betono stingimo laikas gali skirtis priklausomai nuo naudojamo mišinio sudėties ir aplinkos temperatūros). Siekdami aukščiausio rezultato, kitą dieną po betonavimo, grindis užklokite plėvele – taip išlaikysite reikiamą drėgmės kiekį. Jei naudosite priverstinio džiovinimo priemones arba nesilaikysite saugos reikalavimų, galite turėti rimtų problemų dėl grindų deformacijos.

Praėjus penkioms dienoms betonas yra pakankamai sustingęs, todėl galima tęsti apdailos darbus, tačiau neskubėkite kloti grindų dangos – turite palaukti 3–4 savaites. Jei siekiate aukščiausio rezultato, pagalvokite apie išlyginamąjį sluoksnį. Kokybiškas išlyginamojo sluoksnio mišinys užtikrina lygų ir kietą paviršių, idealiai tinkantį klojimo apdailai, pvz., laminatui, parketui, linoleumui, plytelėms ar kiliminei dangai. Tiesa, pats išlyginamasis sluoksnis nerekomenduojamas ilgam ir atviram naudojimui.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

  • Betoninės grindys

    Kiekvienas, kuris rūpinasi nuosavo namo statyba, susiduria su gana sudėtingu klausimu: kokias...

  • Betoninių grindų įrengimas

    Kokybiškos betono grindys gali atlaikyti itin dideles apkrovas, todėl puikiai tinka pramoninės...

  • Dekoratyvinės grindys

    Epoksidinės ir poliuretaninės grindys Šių grindų paviršius ypač lygus, be jokių siūlių....

  • Grindų betonavimas

    Betoninės grindys yra patikimiausias, ekonomiškiausias ir patvariausias išlyginamasis grindų dangos...

  • Kaip betonuoti grindis

    Betonas yra labai tvirta dirbtinė medžiaga, kuri yra gaunama kietėjant rišamosioms medžiagoms, užpildui...