Angarai – tai nesudėtingos konstrukcijos statiniai, kurių panaudojimo spektras išskirtinai platus. Tinkamai suprojektuoti angarai leidžia praktiškai ir funkcionaliai išnaudoti turimą žemės plotą. Be to, pažangi įranga bei kokybiškų medžiagų panaudojimas suteikia galimybę dirbti itin greitai ir efektyviai. Angarų statyba gali būti atliekama pasirinktame žemės sklype, t. y. numatytoje statybų vietoje angarų konstrukcijos ne tik surenkamos, bet ir gaminamos, kas leidžia maksimaliai sumažinti statybų išlaidas (išvengiama papildomo transportavimo mokesčių) ir dirbti stulbinančiai greitai.

Priklausomai nuo kliento poreikių, gali būti taikoma skirtinga statybų technika. Paprastai angarų statyba prasideda nuo pamatų įrengimo, angaro karkasų gamybos ir prie šių karkasų tvirtinamų metalo lakštų. Tiesa, tokios konstrukcijos minusas yra pats lakštų tvirtinimo procesas, t. y. lakštai tvirtinami juos prisukant varžtais arba virinant prie karkaso, o tai reikalauja daugiau laiko ir sąnaudų. Be to, minėtasis lakštų tvirtinimo būdas negali užtikrinti efektyvios apsaugos nuo išorinės drėgmės, kas itin svarbu sandėliuojant įvairios paskirties techniką.

Šiuo metu didžiausio klientų dėmesio sulaukia arkos formos angarų statyba. Arkiniai angarai primena pusiau perpjautą ovalą, t. y. statinio paviršius yra nuožulnus, todėl žiemos metu statinys nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Modernūs ir vis labiau populiarėjantys arkiniai angarai gali būti statomi be papildomų karkasinių konstrukcijų, kas leidžia maksimaliai išnaudoti vidinį statinio plotą. Kitas arkinių angarų privalumas yra tas, kad statinį galima nesunkiai pratęsti prijungiant pageidaujamą kiekį papildomų konstrukcijų. Arkinių angarų įrengimo darbai pradedami nuo viršutinio pasirinkto žemės sklypo dirvos sluoksnio nukasimo. Tuomet iškasamas silpnas gruntas ir žemė užpilama žvyru, smėliu arba skalda. Atliktus minėtuosius darbus pradedamas pamatų liejimo etapas, po kurio seka arkų sujungimas ant žemės. Formuojant angaro formą, arkos keliamos į viršų ir jungiamos tarpusavyje. Tuomet pradedami galinės angaro sienos montavimo darbai ir pereinama prie arkinio stogo montavimo technikos.

Vis dažniau kalbama apie surenkamų angarų privalumus. Šio statinio eksploatacijos sąnaudos yra itin mažos, be to, jei angaro statybų metu buvo taikomos naujausios technologijos, yra galimybė angarą padidinti. Paprastai surenkamų angarų paskirtis yra daugiafunkcė, t. y. jie naudojami ne tik sandėliavimui, bet ir kaip tam tikrų kompleksų derinys, pvz., iš kelių angarų yra sudaromas sandėlio ar net biuro kompleksas – keli skirtingos paskirties angarai yra sujungiami patogiu perėjimu.

Klientams, atsisakiusiems arkinės formos angaro, siūlomi stačiasieniai statiniai, paprastai naudojami sandėliams ar biuro patalpoms. Šie angarai gali būti kelių aukštų. Beje, konstrukcijos gali turėti stumdomus vartus ir švieslangius.

Pageidaujantiems greito rezultato siūlomi nesudėtingos konstrukcijos tentiniai angarai, t. y. statiniai, kuriuos sudaro metalinis karkasas, aptrauktas tvirta tentine medžiaga. Šie angarai statomi be jokių pamatų, todėl gali būti įrengiami ant bet kokio stabilaus paviršiaus. Tiesa, paviršius privalo būti plokščias. Tentiniai angarai yra lengvai surenkami ir nesudėtingai transportuojami, todėl juos galima kilnoti iš vienos vietos į kitą. Itin dažnai šie angarai naudojami rengiant didesnę iškylą gamtoje – tentiniai angarai tampa užuovėja nuo vėjo, smėlio ir šiukšlių.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

 • Angarų statyba

  Angarai – tai nesudėtingos konstrukcijos statiniai, kurių panaudojimo spektras išskirtinai platus....

 • Betonavimo darbai

  Betonas – tai akmenį primenanti medžiaga, gaunama sukietėjus rišamųjų medžiagų (t. y. cemento),...

 • Betono darbai

  Statant privatų ar komercinės paskirties pastatą, neišsiverčiame be įvairių konstrukcijų...

 • Gręžtiniai poliai

  Atliekame gręžtinių polių įrengimą taikant CFA technologiją. Taikant šią technologiją darbai yra...

 • Namo projektai

  Greičiausiai kiekvienas, kuris pagalvoja apie namo statymą puikiai žino, kad dar gerokai prieš...