Betonas – tai akmenį primenanti medžiaga, gaunama sukietėjus rišamųjų medžiagų (t. y. cemento), užpildo (t. y. smėlio ir žvyro) bei vandens mišiniui. Priklausomai nuo mišinio charakteristikos ir sudėties, kinta ir paties betono savybės. Grindų betonavimo technologija taikoma ten, kur reikalinga tvirta, ilgaamžė ir mechaniniam poveikiui atspari grindų danga. Paprastai betoninės grindys naudojamos kaip tvirtas pagrindas pasirinktoms dangoms tiesti, pvz., keraminėms ar metalinėms plytelėms, PVC dangai ir t. t.
Betonavimo darbai atliekami prekybos salėse, garažuose, cechuose, sandėliuose, stovėjimo aikštelėse, t. y. ten, kur patalpų eksploatavimo metu grindims tenka itin didelės apkrovos. Svarbiausi reikalavimai, keliami betono grindims, yra jų atsparumas mechaniniam poveikiui ir nusidėvėjimui, ilgaamžiškumas, lengva priežiūra ir dulkių išvengimas.
Grindų betonavimo technologija prasideda nuo paruošiamųjų darbų – prieš įrengiant betono grindis, būtina nustatyti konkretaus pagrindo būklę. Jei visi darbai prasideda nuo grindų, reikia atlikti geodezinius teritorijos matavimus, kurie padėtų planuoti tolimesnius darbus – jei norite, kad betonavimo darbai atitiktų visus jūsų poreikius, t. y. betoninis paviršius būtų ilgaamžis, praktiškas ir lygus, privalote atidžiai išsinagrinėti pateiktus brėžinius ir tinkamai pasiruošti būsimam darbui. Jei grindys betonuojamos naujose statybose, t. y. ten, kur grindų pagrindą sudaro sutankintas smėlis, būtina atsakingai kontroliuoti jo sutankinimo laipsnį – taip išvengsite galimų grindų išlinkimų ar plyšių susidarymo ateityje. Jei grindys padengtos senu betono pagrindu, visų pirma reikia susipažinti su grindų liejimo technine dokumentacija. Jei minėtųjų dokumentų nėra, būtina atlikti kokybišką tyrimą, kuris leis suplanuoti būsimus veiksmus.
Pradedant darbus, visų pirma grindis reikia išniveliuoti, tuomet atsakingai paruošti pagrindą ir apskaičiuoti dangos sluoksnių storį. Įvertinus sluoksnio storį ir grindų paskirtį, yra numatomas betono tvirtumas, t. y. apskaičiuojamas būtinų priedų kiekis. Betono darbams paruoštas pagrindas privalo būti tvirtas, švarus ir sausas. Ant pagrindo negali likti jokių dulkių, kalkių likučių ar riebių (pvz., tepalo) dėmių. Jei prieš tai buvusi danga yra netvirta ir besilupanti, būtina pašalinti visus sukibimui trukdančius nešvarumus. Patalpoje, kurioje bus atliekami betonavimo darbai, negali būti jokių nereikalingų daiktų, ypač, jei šie yra sunkūs ir gali subraižyti ligų paviršių.
Betoninių grindų kokybė priklauso nuo pasirinkto mišinio, kurio pagrindiniai komponentai yra cementas, vanduo ir tam tikri priedai. Gaminamos tešlos charakteristika tiesiogiai priklauso nuo cemento ir vandens (t. y. kietųjų ir skystųjų komponentų) santykio – kuo daugiau vandens, tuo didesnis tešlos slankumas ir mažesnis plastiškasis stiprumas. Mišinys parenkamas, įvertinus taikomą gamybos technologiją, būtiną mišinio slankumą ir betono stiprumą.
Tiesa, ilgas pasiruošimas darbui (t. y. betono atvežimas ir pristatymas) gali neigiamai paveikti betono kokybę, t. y. per ilgai vykstantys kietėjimo procesai mažina gerąsias betono savybes, todėl betonavimo darbus rekomenduojama atlikti naudojant specialią įrangą, leidžiančią gaminti betono mišinį statybų aikštelėje ir perduoti jį į darbo vietą vos per kelias minutes. Tokiu būdu gaminamas betonas išlaiko visas pirmines savo savybes. Be to, vietoje gaminamas betonas padeda išvengti mišinio perviršiaus, papildomų išlaidų ir nereikalingo darbo.
Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais: