Kiekvienas, kuris rūpinasi nuosavo namo statyba, susiduria su gana sudėtingu klausimu: kokias grindis kloti ir kokias medžiagas joms pasirinkti? Puikus ir ilgaamžis pasirinkimas, ypač tinkantis rūsiuose ir garažuose, yra betoninės grindys. Betonas yra itin patvari dirbtinė medžiaga, gaunama kietėjant tam tikram mišiniui iš rišamųjų medžiagų, užpildo ir vandens. Priklausomai mišinio charakteristikos ir sudėties, keičiasi ir betono savybės. Svarbiausias parametras, kuris nulemia tai, kad betono grindys ir kiti gaminiai yra itin patvarūs – tai jo masės slankumas, kuris yra nustatomas pagal specialių priedų priemaišas ir cemento bei vandens santykį – kuo jis mažesnis, tuo betonas kokybiškesnis.

Bene pats didžiausias privalumas, kurį teikia betoninės grindys yra jų ilgaamžiškumas. Juk, pavyzdžiui medinės grindys gana greit pūva, lūžta ir skilinėja, jas reikia nuolat prižiūrėti. O štai betonas nėra reiklus priežiūrai, tačiau toks pat ilgaamžis kaip ir akmuo. Be abejo, yra tam tikrų veiksnių, kurie gali pakenkti šiai medžiagai: pavyzdžiui, jei į betoną įsigers vandens ir jis ims šalti, betono grindys gali suskilti. Kita vertus, net ir tokia žala yra padaroma tik per daugelį metų, todėl jei tinkamai rūpinsitės grindimis, galėsite jomis džiaugtis ne vienerius metus.

Ne vienas mano, kad niūri pilka betono spalva yra didžiulis šios medžiagos trūkumas, tačiau išradingiems bei kūrybingiems žmonėms neretai tai tampa didžiuliu privalumu. Betoninės grindys gali būti nudažytos įvairiausiomis spalvomis keliais skirtingais būdais, pvz., dažais ir dažyve. Pastaroji betoną net gali paversti tikru meno kūriniu, kadangi naudojant šią medžiagą rezultatas visuomet būna nenuspėjamas ir netikėtas. Tiesa, jei nutarsite grindis dažyti rūgštine dažyve, susitaikykite su tuo, jog tai užims nemažai laiko ir gana daug kainuos, tačiau pasiektas rezultatas jus tikrai nudžiugins. Pastaruoju metu naudojant šią medžiagą netgi kuriamos dekoratyvinės betoninės vidaus grindys. Tai įrodo, jog jos ne tik praktiškos, bet gali iš tikrųjų atrodyti originaliai ir estetiškai.

Neretai žmonės vengia rinktis grindis iš betono, kadangi jis traukia šaltį ir pasižymi dideliu energijos nuotėkiu. Nors šios grindys ir labai greitai įšyla, jos taip pat lengvai ir sparčiai atvėsta – nesulaiko nei šilumos, nei vėsos. Tačiau to tikrai nereikėtų išsigąsti. Ši problema nesunkiai gali būti išspręsta, jei tinkamai planuosite. Tiesiog tokio tipo grindis reikia uždengti specialia šildančia izoliacine medžiaga ar nors natūralių medžiagų kilimu. Be abejo, reikėtų pagalvoti ir apie šilumos izoliaciją po betoninėmis grindimis, kuri atliekama įrengimo metu. Tokiu būdu šilumos nuotėkis bus sumažintas iki minimalaus: šildymo sąskaitos sumažės ir jūs galėsite džiaugtis itin tvirtomis ilgaamžėmis grindimis.

Taigi, betoninės grindys, jei jos gerai ir kokybiškai įrengtos, tarnaus tikrai labai ilgai, jos bus atsparios nusidėvėjimui, nedulkės. Be to, ši danga nereikalauja jokios ypatingos priežiūros – tereikia kartas nuo karto jas nuvalyti, rūpintis, kad smarkiai nesudrėktų. Jeigu nusprendėte vaikščioti itin tvirtu pagrindu ir jei norite, kad visas grindų betonavimo procesas vyktų tvarkingai ir nuosekliai, būtina laikytis tam tikros tvarkos, kurią geriausiai išmano kvalifikuoti, profesionalūs bei ilgametę darbo patirtį turintys meistrai.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

 • Betoninės grindys

  Kiekvienas, kuris rūpinasi nuosavo namo statyba, susiduria su gana sudėtingu klausimu: kokias...

 • Betoninių grindų įrengimas

  Kokybiškos betono grindys gali atlaikyti itin dideles apkrovas, todėl puikiai tinka pramoninės...

 • Dekoratyvinės grindys

  Epoksidinės ir poliuretaninės grindys Šių grindų paviršius ypač lygus, be jokių siūlių....

 • Grindų betonavimas

  Betoninės grindys yra patikimiausias, ekonomiškiausias ir patvariausias išlyginamasis grindų dangos...

 • Kaip betonuoti grindis

  Betonas yra labai tvirta dirbtinė medžiaga, kuri yra gaunama kietėjant rišamosioms medžiagoms, užpildui...