Greičiausiai kiekvienas, kuris pagalvoja apie namo statymą puikiai žino, kad dar gerokai prieš tai, kai į jūsų turimą sklypą bus atvežta visa reikalinga statybų technika bei susirinks darbininkai, turi būti atliktas kruopštus darbas su visais statybų dokumentais ir pasikviestas projektuotojas, kurio pagrindinė veiklos sritis yra namo projektai. Tai įvairūs detalūs brėžiniai, kuriais bus remiamasi visų namo statybų metu. Tai tarsi instrukcija statybininkams, kaip tinkamai pastatyti namą.

Projektavimo procesas yra dinamiškas ir nuolat besikeičiantis. Tobulėjant idėjoms projektavimo metodai kinta itin sparčiai ir tie, kurie buvo naudojami vos prieš keletą metų, keičiami naujais, dar geresniais. Dėl šios priežasties bendraujant su projektuotoju reikėtų aptarinėti ne specifinius, o tiesiog bendrus principus, kurie tiktų bet kokiems metodams.

Namo projektavimo metu sukuriamos ne tik bendros idėjos, tačiau ir labai tikslios nuorodos, kaip objektas turi būti sukonstruotas. Pilnas pastato projektavimas apibrėžia ne tik produkto pagrindines dalis, bet ir jų sąveiką bei derinimo būdus. Įprastai namo projektai būna sudaryti iš įvairių architektų bei inžinierių paruoštų dokumentų, pvz., namo architektūrinių ir konstrukcinių dalių bei inžinerinių tinklų projektų, projektavimo sąlygų sąvado. Paskutiniuoju metu į viso namo projekto sąvoką dažnai įtraukiami ir eksterjero bei interjero projektai, paruošiami dizainerio. Dažniausiai projektai yra skiriami į dvi pagrindines rūšis: tipinius namų projektus ir individualius.

Tipinis namo projektas yra galimybė įsigyti geriausią, laiko bei nuomonių patikrintą, universalų produktą. Šie projektai būna kruopščiai atrinkti iš daugelio ir klientui pateikiami tik labiausiai pasitvirtinę. Jei pavyks rasti, tinkanti ir patinkantį projektą iš tipinių gausos, sutaupysite nemažai laiko ir pinigų. Įmonės, užsiimančios namų projektavimu, gali šiek tiek pakoreguoti jūsų išsirinktus projektus, pagal konkrečią situaciją.

Individualų namo projektą reikėtų rinktis tuo atveju, jeigu jūs norite išskirtinio, originalaus, vienintelio tokio namo ir jeigu visi variantai, pateikti tipinių namų projektų kataloge jums nėra priimtini. Individualių namų projektai dažnai būna reikalingi ir tuo atveju, jeigu jūsų turimo sklypo forma ar reljefas yra gana sudėtingi ir tipinio namo projekto pritaikymas nebūtų itin racionalus. Be abejonės, individualus namo projektas su visais statybos leidimas kainuoja gerokai daugiau nei tipinis.

Visi parengti namo projektai yra ne tik kokybiški architektūriniai sprendimai, bet ir visiškai parengtos svarbiausios inžinerinės sritys, pvz., vandentiekis bei nuotekos, vėdinimas ir šildymas, elektra bei statybos kaštų skaičiavimai. Sukūrus visą projektą klientui pateikiama jo vizualizacija tiek ant popieriaus, tiek ir 3D formatu. Įmonės, užsiimančios namų projektavimu, siekia, kad tiek individualūs, tiek ir tipiniai namų projektai Lietuvoje pakiltų į aukštesnį Europinį lygį.

Taigi, projektavimo darbai apima labai daug sričių. Tai ir tipinių bei individualių projektų rengimas, ir interjerų projektavimas, ir detaliųjų planų ruošimas, ir pan. Tai taip pat stilius, patogumas universalumas, klientų poreikių tenkinimas, harmonija su aplinka.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

 • Angarų statyba

  Angarai – tai nesudėtingos konstrukcijos statiniai, kurių panaudojimo spektras išskirtinai platus....

 • Betonavimo darbai

  Betonas – tai akmenį primenanti medžiaga, gaunama sukietėjus rišamųjų medžiagų (t. y. cemento),...

 • Betono darbai

  Statant privatų ar komercinės paskirties pastatą, neišsiverčiame be įvairių konstrukcijų...

 • Gręžtiniai poliai

  Atliekame gręžtinių polių įrengimą taikant CFA technologiją. Taikant šią technologiją darbai yra...

 • Namo projektai

  Greičiausiai kiekvienas, kuris pagalvoja apie namo statymą puikiai žino, kad dar gerokai prieš...