Jei nusprendėte statyti gyvenamąjį namą, greičiausiai puikiai žinote, kad dar prieš atvykstant reikalingai statybų technikai ir įrangai, prieš susirenkant statybininkų brigadai, turi būti sutvarkyti visi statybų dokumentai ir atliktas statinio projektavimas. Šiam darbui atlikti reikėtų kreiptis į patyrusį savo srities profesionalą, kurio pagrindinė interesų ir veiklos sritis – pastatų projektavimas. Tai lyg išsami instrukcija statybininkams, kaip jiems tinkamai pastatyti namą, pateisinant visus užsakovo pageidavimus.

Jei norite, kad jūsų svajonių namas taptų realybe, reikėtų bendradarbiauti tik su itin patikimu projektuotoju. Jis atsižvelgęs į jūsų lūkesčius bei galimybes ir įvertinęs gyvenimo būdą bei pomėgius, suprojektuos būtent tokį namą, kokio pageidaujate. Jis galvos ne tik apie šiandieną, bet ir apie gyvenimą name po kelių dešimtmečių, gal būt net numatys galimybę kiek pakeisti jūsų namo paskirtį. Planuojant statinio projektą reikia labai gerai pagalvoti ir apie savo finansines galimybes. Būkite tikri, jog projekto įgyvendinimui, t. y. namo statybai, pakaks jūsų turimų lėšų. Visi namų projektai yra skiriami į dvi pagrindines grupes: tipinius (arba kartotinius) namų projektus bei individualius.

Dauguma Lietuvos gyventojų statydami sau ir šeimai namą yra linkę naudoti tipinius namų projektus. Kitaip sakant: žmogus turės kokybišką, laiko ir nuomonių patikrintą, gana universalų produktą. Be abejonės, jis nebus originalus. Tipinių namų projektų kataloge klientams pateikiami tik kruopščiai atrinkti, labiausiai pasitvirtinę namų projektai. Jei klientas iš jų gausos išsirenka sau patinkantį jis sutaupo daug laiko, pinigų ir gali būti tikras dėl puikaus rezultato. Žinoma, kiekvieną įmonės, kurios pagrindinė veikla yra pastatų projektavimas, net ir tipinius namų projektus gali šiek tiek pakoreguoti atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Jei klientas neišsirenka nė vieno tipinio namo projekto, tuomet jis jį gali kurti pats. Individualaus statinio projektavimas kuriamas tada, kai įvertinami visi užsakovo pageidavimai, atsižvelgiama ir į konkretų sklypą. Individualių namų projektai neretai būna reikalingi, jei turimo sklypo forma arba reljefas yra sudėtingi ir jame nėra galimybės pritaikyti tipinio namo projektą. Akcentuotina, kad individualus namo projekto kaina yra žymiai didesnė nei tipinio. Kūrimo procese visų pirma sumodeliuojamas trimatis būsimo namo vaizdas, po to jis vis labiau tobulinamas, ieškoma abiem šalims tinkamiausio sprendimo. Pastato planas būna peržiūrimas konstruktoriaus, kuris patvirtina, ar būsimojo pastato vizija yra racionali, ar ji įgyvendinama. Jei viskas tinka konstruktorius suprojektuoja pastato konstrukcijas. Namo projekto brėžiniuose pateikiama itin tiksli visų statybos objektų informacija: namo pamatų planas ir pjūviai, pastato fasadai, stogo konstrukcijos, aukštų planas, skirtas mūro ir architektūros darbams, taip pat perdangos, langų, durų žiniaraščiai ir kt. Čia pateikiama ir išsami informacija apie namo statybai reikalingų medžiagų kiekius bei pateikiama vizualizacija tiek ant popieriaus, tiek ir 3D formatu.

Taigi, namo projektas yra ne tik aiškiai pateikti architektūriniai sprendimai, tačiau ir parengtos svarbios inžinerinės sritys bei statybos kaštų apskaičiavimas. Tuo užsiimančios įmonės siekia, kad tiek tipiniai, tiek ir individualūs namų projektai vis labiau tobulėtų, taptų nepriekaištingos kokybės ir europinio lygio.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

  • Pastatų projektavimas

    Jei nusprendėte statyti gyvenamąjį namą, greičiausiai puikiai žinote, kad dar prieš atvykstant...

  • Projektavimas

    „ITR grupė“ – pažangi, patikima ir profesionali įmonė, teikianti kokybiškas gyvenamųjų namų, visuomeninių...