Statant privatų ar komercinės paskirties pastatą, neišsiverčiame be įvairių konstrukcijų betonavimo. Betono darbai čia yra bene svarbiausi. Pats betonas yra gaunamas iš cemento, stambiųjų ir smulkiųjų užpildų bei vandens. Į šią masę pridedama įvairių priedų bei įmaišų (kartais jų neprireikia), kurių reikalingos savybės susiformuoja cementui hidratuojantis. Betono darbai remontuojant, rekonstruojant ar statant pastatus yra vykdomi atsižvelgiant į statinio projektą, statybos darbų technologinius projektus (SDTP), taip pat normatyvinių dokumentų reikalavimus.

Visos betono savybės bei jo projektinė kokybė priklauso nuo daugybės faktorių: rišamųjų medžiagų, vandens, užpildų, priedų kokybės, taip pat vandens ir cemento  santykio, mišinio paruošimo, netgi jo transportavimo ir betonavimo technologijos bei kietėjimo sąlygų, jo trukmės ir daugybės kitų veiksnių. Akcentuotina, jog betono mišinio sudėtis bei jo sudedamosios dalys privalo būti parinktos taip, kad jos atitiktų visus mišinio konsistencijos, stiprumo, ilgaamžiškumo, betono tankio, armatūros apsaugos nuo korozijos ir betonavimo darbų atlikimo būdo reikalavimus.

Ruošiant betoną būtina pasirūpinti, kad jo mišinys neišsisluoksniuotų, t. y. neatsiskirtų cemento pasta. Konsistencija pagal slankumą, kuri reikalinga tinkamam betono mišiniui, yra nustatoma remiantis Lietuvos statybos taisyklėmis ISO 4109:1995. Neretai nutinka taip, kad dėl vykstančių fizikinių ir cheminių procesų cemento rišimosi bei intensyvaus kietėjimo metu betonas supleišėja. Betonui kietėjant ir formuojantis jo struktūrai, šis procesas vyksta gana lengvai ir intensyviai. Plastiškas pleišėjimas, kuomet vidiniai betono įtempimai šiek tiek viršija betono stiprumą, gali tęstis ir keletą valandų po betonavimo, atsiradę plyšiai gali būti gana gilūs ir platūs. Pleišėjimas itin intensyviai vyksta tada, kai betonas kietėja ir džiūva sausoje aplinkoje, kai į išbetonuotą vietą pučia stiprus vėjas.

Tiek betono, tiek ir gelžbetonio konstrukcijoms betonuoti yra naudojamas konkretus, projekte nurodytos klasės betonas. Visos betono mišinio technologinės savybės labiausiai priklauso nuo to, kokia konstrukcija bus betonuojama ir kokios betonavimo technologijos pasirinktos. Esant poreikiui, statinio projekte gali būti nurodomas betono atsparumas šalčiui, jo tankis ir vandens nepralaidumas, taip pat polinkis deformuotis ir kitokios savybės.

Jei betono mišiniai yra ruošiami statybvietėse, tuomet parenkant jo sudėtį būtina įvertinti cemento, užpildų bei kitų medžiagų savybes ir jų kiekių santykį. Tai užtikrina betono mišinio kokybę – tinkamą konsistenciją, gerą tankį, stiprumą ir ilgaamžiškumą, taip pat apsaugo armatūrą nuo korozijos. Mišinio sudėtis turi būti tokia, kad jis nesisluoksniuotų, kad neatsiskirtų cemento pasta, o konsistencija turi gerai užpildyti formas (klojinius) ir tarpus, esančius tarp armatūros strypų.

Betonavimas grindų atliekamas pagrindo paviršių pašiurkštinus specialiais šepečiais. Po šio proceso atsiradusias dulkes reikia pašalinti, švarų pagrindą prieš betonuojant sudrėkinti. Jei pagrindas gana ilgai buvo sausoje aplinkoje, tai jo drėkinimas neretai užtrunka iki vienos paros. Betonines grindis nuo sienų, įvairių kolonų ar kitokių konstrukcijų reikia atskirti specialiomis tarpinėmis iš medžio plaušo plokščių (ne plonesnių kaip 16 mm) arba polistireno (ne plonesnių kaip 20 mm). Kai betonas sukietėja tarpinės nupjaunamos lygiai su grindų paviršiumi. Sandarinant grindų kraštus mastikomis, tarpinės pašalinamos iki sandarinimo gylio.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

 • Angarų statyba

  Angarai – tai nesudėtingos konstrukcijos statiniai, kurių panaudojimo spektras išskirtinai platus....

 • Betonavimo darbai

  Betonas – tai akmenį primenanti medžiaga, gaunama sukietėjus rišamųjų medžiagų (t. y. cemento),...

 • Betono darbai

  Statant privatų ar komercinės paskirties pastatą, neišsiverčiame be įvairių konstrukcijų...

 • Gręžtiniai poliai

  Atliekame gręžtinių polių įrengimą taikant CFA technologiją. Taikant šią technologiją darbai yra...

 • Namo projektai

  Greičiausiai kiekvienas, kuris pagalvoja apie namo statymą puikiai žino, kad dar gerokai prieš...